Kool
Õpilasele
   Tunniplaan
   Järeleaitamistunnid
   Õppeaasta
   Huvitegevus
   Kl.väline lugemine
   Söökla menüü
Lapsevanemale
 
Õnnitleme
Ülehomme
 Kasper-Endre Lind
 
Serverit teenindab EENet
 

Klassiväline lugemine 
  

5. KLASS


Kohustuslikud raamatud:

  1. E. Raud ,,Kilplased"  ( 5.a oktoober), ( 5.b november),

  2. 1 muinasjutukogumik  vabal valikul : "Ööbik ja vaskuss", "Tark mees taskus", "Rehepapp ja vanapagan", J.Kunder "Imelik peegel", E.Särgava  „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest“, J.Parijõgi „Külaliste leib“  (5.a detsember), ( 5.b jaanuar)

  3. E. Raud "Kalevipoeg" ( 5.a veebruar), ( 5.b märts)

  4. A. Lindgren ,,Röövlitütar Ronja“ (5.a aprill),  (5.b mai)

Valikust  4 raamatut

A. Lindgren "Meisterdetektiiv Blomkvist elab ohtlikku elu“, „Kalle Blomkvist ja Rasmus“

R. Dahl  "Matilda" ,  "Tohlamid"

C. Riddell „Ada Gooti“ sarja raamatud, L.Frank Baum „Võlur Oz“ 

Wimberg "Kutsutud külaline", K. Kaldmaa „Halb tüdruk on jumala hea olla“

L. Pichon ” Tom Gatesi äge maailm”, M. Widmark „ LasseMaia  Detektiivbüroo“

I. Soopan "Kõik poisid ei saa suureks" , R. Reinaus  „ Roosad inglid“

C. Krisp „Ainult mitte Ivy Pocket“, P.L.Travers "Mary Poppins. Mary Poppins tuleb tagasi".



6. KLASS


Kohustuslikud raamatud:

  1. M. Keränen ”Peidetud hõbedane aardelaegas“ (oktoober)

  2. A. Lindgren "Vennad Lõvisüdamed" (detsember)

  3. E. Petiska "Vanakreeka muistendid ja pärimused" (5 müüti) (veebruar)

  4. I. Tomusk  ”Lõpuaktus”, ”Inglid 6.b-st”, ”Kriminaalne suvevaheaeg”, ”Pöörane puhkus Parakatkus”, ”Kriminaalsed automatkajad” või ”Digipöörane kool” (aprill)

Valikust 4 raamatut


F.Molnar ”Pal-tänava poisid”

K. Reimus "Haldjatants", K. Thorvall "Isa aseaine"

D. Leesalu "Mahajäetud maja" , T. Leifsson ”Vanaema Huldi raamatukogu”

E. Kästner ”Emil ja salapolitseinikud”, R. Made „Salaroheline hiis“, L.St John „Valge kaelkirjak“

L. Lilleste "Inimröövlid intrnetis", "Elu ohus" , "Narkodiilerite küüsis"

„Jäälohe“ George R. R. Martin,  E. Raud „Lugu lendavate taldrikutega“

K.Ohlsson  „Hõbedapoiss“ , „Klaaslapsed“

A. Schmidt „ Miisu“,  L. Henriksen „Kuradisaare ingel“, R.J. Palacio „Ime“



7. KLASS


Kohustuslikud raamatud:


1. 1 elulooraamat:

 J.  Martinson , K. Smigun-Vähi "Kristina", E.  Veiksaar "Erika Salumäe. Jääda ellu ", M.   Soidro "Mürka: pea jagu üle ", A. Ammas "Kaie Kõrb: unistuste nimel ",  P. Kivine  "Autogramm" (Erki Noolest), M. Poom "Minu lugu",  Gerd Kanter "15 sammu võiduni" , „Ronaldo - poiss, kes teadis, mida tahab“ või mõni muu teos huvitavast inimesest. (oktoober)

2. Fr. R. Kreutzwald "Eesti rahva ennemuistsed jutud" (5 muinasjuttu)    (detsember)

3.  1 reisikiri  „Minu …" -sarja raamat (veebruar)

4.  A. Vallik "Kuidas elad, Ann?"   (aprill)


Valikust 4 raamatut

K. Priilinn „Mustlasplikad“, „Halloween“ või „Igavesti sõbrad“

J. Parijõgi "Teraspoiss" ,L. Tungal "Varesele valu", D. Leesalu "Mängult on päriselt"

H. Nõu "Tõmba uttu!" või "Kuues sõrm", O.Preussler „Krabat“

D. Almound "Skellig",  H. Lövenbruck „Moira triloogia I. Emahunt ja tüdruk“

C.R.Zafon „Uduprints“,  M.Pristorius „Nähtamatu poiss“

K.Mazetti  „Jumala ja minu vahel on kõik läbi“



8. KLASS


Kohustuslikud raamatud

  1. A. de Saint-Exupery ,,Väike prints"  (oktoober)

  2. O. Wilde "Õnnelik prints" (vähemalt 3 novelli) ( detsember)

  3.  W. Golding ,,Kärbeste jumal"  (veebruar)

  4. A. Kitzberg ,,Libahunt"  (aprill)

Valikust 4 raamatut

Tänapäeva noorsooraamat omal valikul või

Jaan Tangsoo ,,Hanejaht", D. Hill ,,Näeme veel, Simon", J.Gaarder ,,Apelsinitüdruk", L. Sachar "Augud" , R. Vassel "Vihma vari" ,  J. Green "Süü on tähtedel", ”Paberlinnad”, ”Alaskat otsides“, F. Hardinge „Valede puu“

J. Krüss "Timm Thaler ehk Müüdud naer"

Kriminaalkirjandus: A.C. Doyle`i  teos, A. Christie teos,  N. McClinton ,,Üle ääre",  K-P. Wolf ,,Nohik",  Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“  lood

Ulmekirjandus : M. Atwood ,,Orüks ja Ruik", I. Asimovi  jutustused,  C. Kerner ,,Koopia",  C. Paolini ,,Eragon" , Terry Pratchetti ulmeromaanid


9. KLASS


Kohustuslikud raamatud:


1. Fr. R. Faehlmann "Müütilised muistendid"    (oktoober)

2. Fr. R. Kreutzwald  "Kalevipoeg" (1 ptk)  (detsember)

3. A.Kivirähk  „Rehepapp“ või „Mees, kes teadis ussisõnu“ (veebruar)

4. 1 eesti kirjaniku luulekogu (aprill)


Valikust 4 raamatut


K. Sepp "Hetk enne homset" , „Medaljon“, K. Kurema "Liblika lein"

H. Künnapas  „Ütlemata sõnad“, K. Piiper „Tõde või tegu. Stella“, „Tõde või tegu. Ema saladus“

I.Hargla „Raudrästiku aeg“,  J.D Salinger „Kuristik rukkis“, S.Crossan „Üks“,

B. Veidemann „Tumenejad“

Või mõni muu noorsooraamat omal valikul






 

 

 
 
2006 Sõmeru Põhikool, reg. nr 75013664 , Kooli 4, 44305 Sõmeru, Sõmeru vald, Lääne-Virumaa, tel: 3220647; 55510190, e-post: koolsomeru.edu.ee