Lääne-Virumaa noorte jalgpalli meistrivõistlused 1.-3.klass - I koht

(20.05.2016)
Võistkond: Eiko Maasik, Rainer Metsam (2.b kl), Marko Kusnerov, Kätrin Välba, Silver Rebane (3.a kl), Karl Ristna, Markus Kruusimaa, Mihkel Kask (3.b kl). Juhendaja Aili Pung.

Lääne-Virumaa noorte kergejõustiku põhikoolide 4-võistlus - II koht

(13.05.2016)
Võistkond Arianne Tõemets - ind. 5.koht, Elise Erm, Maian Reinkubjas, Hannaliisa Rebane (6.kl) saavutas tüdrukute vanemas vanuseastmes II koha. Juhendaja Aili Pung.

Lääne- Virumaa noorte kergejõustiku põhikoolide 4-võistlus - II koht

Võistkond Ketter Kerge 5.kl (III), Dagmar Kams 5.kl (IV), Eleanor Maasikas 4.kl (II), Victoria Adonov 4.kl,Mailee Metsaru 3.b, Helelise Niitväli 3.b, saavutas tüdrukute nooremas vanuseastmes II koha. Juhendaja Aili Pung.

Lääne-Virumaa noorte kergejõustiku põhikoolide 4-võistlus - I koht

Võistkond Villem Nuiamäe 7.kl (III), Margus Kuusk 7.kl (IV), Richard Rosin 6.kl (I koht) saavutas poiste vanemas vanuseastmes I koha. Juhendaja Aili Pung.

Rahvusvaheline robootikavõistlus FIRST LEGO League Open European Championship

(12.05.2016)
Rahvusvahelisel robootikavõistlusel Tenerifel pälvis Sõmeru noorte võistkond TRIBLOX innovatsiooni kategoorias II KOHA. Meie koolist kuulusid meeskonda Kristofer-Rudolf Kõrre, Karl-Georg Talalaev (6.kl), Kaspar Karu, Gert Kütt, Ergo Talalaev (7.kl). Juhendaja Rasmus Kits.

ETV konkursi Laulukarussell 2016 Lääne-Virumaa võistulaulmine

(11.05.2016)
KAAREL PART (2.B) saavutas 8.-10.aastaste vanusegrupis II KOHA. Juhendaja Janika Bobõlski. Kaarel osaleb sügisel Laulukarussell 2016 televisiooni lauluvõistlusel.

Maidla Kooli korraldatud ülevirumaaline konkurss "Minu hobid"

(09.05.2016)
Joonistuskonkursil "Minu hobid" saavutasid auhinnalise koha Mari Sukko ja Iris Höövelson (3.b kl). Irise joonistus valiti ka Maidla Kooli õpilaste lemmikuks. Juhendaja Airi Kruusimäe.

Lääne-Virumaa noorte 2016.a jalgpalli meistrivõistlused - II koht

4.-6.klassi arvestuses II koht. Võistkond: Reno Marten Proosa, Raigo Saarmets, Marten Tsimolonskas (5.kl), Henri Obertun, Richard Rosin, Arti Torm, Ranno Truupõld (6.kl).Juhendaja Aili Pung.

56. Vallimäe karikajooksu ja L-Virumaa C ja D vanuseklassi murdmaajooksu meistrivõistlused- I koht

(19.04.2016)
Põhikoolide arvestuses Sõmeru koolile I koht. Osalejad: M.Metsaru(2.koht), K.Välba(6.koht), H.Niitväli, E.Maasik, S.Rebane, M.Kusnerov, K.Holm, E.Maasikas, R.Iskül, V.Adonov, L.Lihatšova, K.Kerge(6.koht), D.Kams, M.Tsimolonskas(3.koht), R.M.Proosa, K.Kobin, R.Rosin(1.koht), A.Torm, H.Obertun.

Lääne-Virumaa C ja D vanuseklassi murdmaajooksu meistrivõistlused - I koht

Põhikoolide arvestuses I koht. Parimad võistlejad: M.Metsaru 3.b kl (II), K.Välba 3.a kl (VI), E.Maasik 2.b (8.), K.Kerge 5.kl (VI), D.Kams 5.kl (8.), M.Tsimolonskas 5.kl (III), R.M.Proosa 5.kl (7.), R.Rosin 6.kl (I), A.Torm 6.kl (7.). Juhendaja A.Pung.

Maakondlik Liivide etluskonkurss

(12.04.2016)
Raidi Salujärv - 5.klass - ergutuspreemia. Juhendaja Lea Salumets.

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad

(07.04.2016)
Laura-Liis Bild - 5.kl - 5.koht. Juhendaja Lea Salumets.

Ettevõtlusteater MTÜ säästmisteemaliste mängude konkurss Take part! Save smart!

(15.03.2016)
4-6.kl arvestuses sai 4.kl meeskond Berit ja Brenda Aare,Victoria Adonov, Getrin Altermann, Siim Belisaar, Targo Bendi, Veroonika Karamkova, Lerika Lihatšova, Katriin-Liisbeth Lillbok, Markus Pajussaar koos õp Merike Sõmermaaga lauamängu "Terve Eesti säästab" eest ÜLDVÕITJA rahalise preemia

Maakonna käsitöö- ja kodunduse olümpiaad

(14.03.2016)
Reelika Truupõld 9.kl - käsitöö (kudumine) - 6.koht. Juhendaja Lea Pärlin.

Robootikavõistluse First Lego League (FLL) Eesti finaal

(13.03.2016)
Sõmeru robootikameeskond Triblox koosseisus Kaspar Karu, Kristofer-Rudolf Kõrre, Gert Kütt, Ergo Talalaev ja Karl-Georg Talalaev saavutas First Lego League finaalvõistlusel Eesti Meistritiitli. Juhendaja Rasmus Kits. Võistkond esindab Eestit 4.-7.mail Tenerifel.

Lääne-Virumaa 2016.a saalijalgpalli 1.-3.klassi võistlustel I KOHT

(10.03.2016)
Võistkond: Eiko Maasik, Kairo Holm, Rainer Metsam (2.b kl), Marko Kusnerov, Silver Rebane, Kätrin Välba (3.a kl), Mihkel Kask, Markus Kruusimaa, Karl Ristna (3.b kl). Juhendaja Aili Pung.

Lääne-Virumaa C- ja D-klassi talvise mitmevõistluse MV

2006.a sündinute arvestuses: Kätrin Välba (3.a kl) 3.koht; Mailee Metsaru (3.b kl) I koht, Helelise Niitväli (3.b kl) 4.koht. 2005.a sündinute arvestuses: Eleanor Maasikas (4.kl) I koht.

Piirkondlik inglise keele olümpiaad

(04.03.2016)
Sofia Suhhareva - 7.klass - 6.-7.koht. Juhendaja Raili Peil.

Maakondlik tehnoloogiaõpetuse olümpiaad

(01.03.2016)
Rando Rebane - 8.klass - 5.-6.koht. Juhendaja Toivo Reinsoo.

Füüsikaolümpiaadi piirkondlik voor

(27.02.2016)
Magnus Mänd - 9.klass - 5.koht. Juhendaja Toivo Reinsoo.

Informaatikaviktoriin Kobras lõppvoor 13.-14.veebruaril Tartus

(14.02.2016)
Siim Alaväli (9.kl) saavutas Tartus toimunud lõppvoorus Juunioride arvestuses 12.koha. Juhendaja Katrin Moisa.

Ajaloo olümpiaadi piirkondlik voor

(13.02.2016)
Markus Meldre - 6.klass - 6.koht. Juhendaja Reine Anton.

F.I.R.S.T Lego League Estonia poolfinaal

(04.02.2016)
Alavõistlustel "Projekt" ja "Robotimäng" saavutasid roobootikavõistkonna koosseisus vastavalt I ja II KOHA järgmised Sõmeru kooli õpilased: Kaspar Karu, Kristofer - Rudolf Kõrre, Ergo Talalaev, Karl-Georg Talalaev. Juhendaja Rasmus Kits.

Lääne-Virumaa D klassi meistrivõistlused

(03.02.2016)
HELELISE NIITVÄLI (3.b): kõrgus VI koht; KÄTRIN VÄLBA (3.a): 60m tkj III, 60m IV, kaugus V; MAILEE METSARU (3.b): kuul I, kaugus I, 60m tkj II, 60m III, kõrgus III; VICTORIA ADONOV (4.kl): 60m tkj III, kuul IV, 60m V; ELEANOR MAASIKAS (4.kl): kuul II, 60m II, 60m tkj V, kaugus VI koht.

Üleriigiline füüsikaülesannete lahendamise võistlus

(01.02.2016)
17.detsembril 2015 toimunud füüsikaalasel võistlusel saavutas Tauris Pilden (9.kl) üleriigilises arvestuses 9.koha ning maakondlikus arvestuses I koha. Juhendaja Toivo Reinsoo.

Lääne-Virumaa etluskonkursil "Koidulauliku valgel" II KOHT

(20.11.2015)
Lääne-Virumaa etluskonkursil "Koidulauliku valgel" saavutas 5.-9.klassi vanuserühmas II koha Kert Kronk (6.kl). Juhendaja Lea Salumets.

Üleriigiline jutuvestjate konkurss Kratilood

(13.11.2015)
Üleriigilisel jutuvestjate konkursil Kratilood saavutas 1.-3.klassi arvestuses I KOHA Mait Sander Nõlvak (2.b kl). Juhendaja Kairi Peil. Triine Kalinovski (3.a kl) sai ERIPREEMIA. Juhendaja Anne Metsaru.

Maakondlikul võistujoonistamisel ERIPREEMIA

(30.10.2015)
2.maakondlikul võistujoonistamisel sai Ranely Roosileht (7.kl) eripreemia. Juhendaja Kille Kruuv.

Maakondlikul võistulugemisel I KOHT

(14.10.2015)
Ettelugemise päeva võistulugemisel saavutas Rasmus Stefan Sarena (4.kl) I koha ja osaleb vabariiklikus voorus Tallinnas 17.oktoobril. Juhendaja Ave Kiiver.