Koolielu

Kiidame


2022/2023

Lääne-Virumaa algklasside (4.-5.kl) kergejõustikuvõistlused-VI KOHT

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustikuvõistlustel saavutas Mirtel Tull (4.a kl) VI koha palliviskes ja Oliver Adonov (4.a kl) VI koha 400m jooksus.

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa algklasside (1.-3.kl) kergejõustikuvõistlused-I KOHT

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustikuvõistlustel saavutas Kristian Kuusik (3.kl) kaugushüppes I koha ja 60m jooksus V koha.

Loore Talalaev (3.kl) saavutas 60m jooksus IV koha. Liisa Höövelson (3.kl) saavutas palliviseks IV koha.

Juhendaja: Aili Pung

2021/2022

Lääne-Virumaa vene keele (võõrkeelena) olümpiaad- II KOHT

Lääne-Virumaa vene keele (võõrkeelena) olümpiaadil 7.klassi arvestuses saavutas 2. koha Elina Suhhareva (7.kl).

Juhendaja: Tatjana Sõtšova

Minikäsipallifestival (2012.a sündinud tüdrukud)- III KOHT

Minikäsipallifestivalil Tartus saavutasid 2012.a sündinud tüdrukud II koha. Mängisid: Lisandra Laulik (3.kl), Mirell Mägi (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl), Laura Laos (3.kl), Rosann Aliise Reinmann (3.kl), Looere Talalaev (2.kl), Helleriin Vassiljeva (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Minikäsipallifestival (2013.a sündinud tüdrukud)- II KOHT

Minikäsipallifestivalil Tartus saavutasid 2013.a sündinud tüdrukud II koha.. Mängisid: Inger Aart (2.kl), Liisa Höövelson (2.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Lisette Aruoja (2.kl), Grete-Liis Veskus (2.kl), Estelle Kiirkivi (1.kl).

Juhendaja: Johan Utt

1.-3- klasside Dumble rahvastepalli piirkonnavõistlus- III KOHT

1.-3- klasside Dumble rahvastepalli piirkonnavõistlustel III koha savutanud võistkonda kuulusid: Sandra Puusepp (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl), Laura Laos (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl), Mirell Mägi (3.kl), Rosann Aliise Reinmann (3.kl), Maribel Nõgu (2.kl) ja Lisette Aruoja (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Virumaa laululaps 2022- III KOHT

Virumaa laululapse konkurssil saavutas Gregor Toome III koha.

Juhendaja: Janika Bobõlski

Minikäsipall- II KOHT ja III KOHT

Minikäsipallis saavutasid Sõmeru kooli võistkonnad II ja III koha. II koha saavutanud võistkonda kuulusid: Mirtel Tull (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl), Sandra Puusepp (3.kl), Mirell-Marii Laus (3.kl), Oliver Adonov (3.kl), Rosann Aliise Reimann (3.kl).

III koha saavutanud võistkonda kuulusid: Loore Talalaev (2.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Mirell Mägi (3.kl), Lisette Aruoja (2.kl), Helleriin Vassiljeva (2.kl) ja Grete-Liis Veskus (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlused (Tüdrukud 1.-3.kl)- I KOHT

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlustel 1.-3.kl tüdrukute arvestuses saavutasid I koha: Lisanna Laulik (3.kl), Loore Talalaev (2.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Mirtel Tull (3.kl), Laura Laos (3.kl), Rosann Aliise Reimann (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad- I KOHT

Maakonna emakeeleolümpiaadil saavutas 7.klassi õpilaste arvestuses I koha Agnes Höövelson.

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad- II KOHT

Maakonna emakeeleolümpiaadil saavutas 9.klassi õpilaste arvestuses II koha Triine Kalinovski.

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlused (Tüdrukud 4.-5.kl)- I KOHT

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlustel 4.-5.kl tüdrukute arvestuses saavutasid I koha: Johanna Soosaar (5.a kl), Laura Tomson (5.a kl), Emili Gutmann (5.a kl), Gloria Orumägi (4.a kl), Mirtel Tull (3.kl), Rosann Aliise Reimann (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl).

Juhendaja: Johan Utt

AASTA ÕPETAJA 2021

Rakvere valla Aasta Õpetaja 2021 – KADRI MARK

IT-NUTIKAS ÕPETAJA 2021

Rakvere valla Aasta IT-nutikas õpetaja 2021-  KAIRI PEIL

Käsipalli miniliiga I etapp tüdrukutele- I KOHT

Sõmeru kooli tüdrukud võitsid Risti Põhikoolis toimunud käsipalli miniliiga I etapi. Võistkond mängis kooseisus: Mirtel Tull (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl), Rosann Aliise Reinmann (3.kl), Laura Laos (3.kl), Mirell Mägi (3.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Inger Aart (2.kl) ja Lisette Aruoja (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

2020/2021

Meisterdamisvõistlus- II ja III KOHT

Meisterdamisvõistlusel Sõmerul saavutas II koha Targo Bendi (9.kl) ja III koha Arlis Lond (9.kl).

Juhendaja: Toivo Reinsoo

Lääne-Virumaa matemaatikaolümpiaad- II KOHT

Lääne-Virumaa matemaatikaolümpiaadil saavutas II koha Agnes Höövelson (6.kl).

Juhendaja: Maren Liivik

Etluskonkurss "Ellen Niiduga Midrimaal" 2021.a Lääne-Virumaa voor- I KOHT

Etluskonkurssi "Ellen Niiduga Midrimaal"  Lääne-Virumaa voorus saavutas I koha Robin Sirgmets (6.kl).

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti Meestelaulu Seltsi üle-Eestiline poiste-solistide lauluvõistluse Lääne-Virumaa voor- I KOHT

Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud üle-Eestilisel poiste-solistide lauluvõistluse Lääne-Virumaa voorus saavutas Sten Rasmus Schmidt I koha ja Gregor Toome (2.kl) IV koha.

Juhendaja: Janika Bobõlski

"Tähtede lava" lauluvõistlus- eripreemia

Tähtede lava lauluvõistlusel sai eripreemia Sten Rasmus Scmidt (2.kl).

Juhendaja: Janika Boblõlski

Lääne-Virumaa õpilasetlejate konkurss- I KOHT ja III KOHT

Lääne-Virumaa õpilasetlejate konkurssil 7.-9. klassi vanuseastmes saavutas I koha Mait Sander Nõlvak (7.kl), 4.-6. klassi vanuseastmes saavutas III koha Agnes Höövelson (6.kl). Eripreemia pälvis Robin Sirgmets (6.kl).

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad- I KOHT ja I-III KOHT

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaadil 8. klassi arvestuses saavutas I koha Triine Kalinoski. 9. klassi arvestuses jagab I-III kohta Kaisa Kask, IV koha saavutas Rica Iskül.

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaad- III KOHT

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi 8.klasside piirkonnavoorus saavutas Triine Kalinovski III koha.

Juhendaja: Tiiu Muru

Etluskonkurss “Koidulauliku valgel”- III KOHT

Etluskonkurssil “Koidulauliku valgel” saavutas Eliisabet Salujärv (8.kl) III koha.

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa rahvastepalli võistlused- II KOHT

Lääne-Virumaa rahvastepalli võistlustel Rakveres saavutas Sõmeru Põhikooli tüdrukute võistkond II koha koosseisus: Maribel Nõgu (1.kl), Elinor Meldre (1.kl), Liisa Höövelson (1.kl), Loore Talalaev (1.kl), Helleriin Vassiljeva (1.kl), Mirtel Tull (2.kl), Lisandra Laulik (2.kl), Rosann Eliise Reimann (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 2020.a 4.-5 kl rahvastepalli meistrivõistlused- I KOHT

Lääne-Virumaa 2020.a 4.-5 kl rahvastepalli meistrivõistlustel Rakveres saavutasid Sõmeru Põhikooli tüdrukud esikoha. Võistkond mängis kooseisus: Karoli Pajussaar (5.a kl), Margot Kerge (5.a kl), Kirke Tull (5.a kl), Krisselin Undrest ( 5.a kl), Tuuli Seidelberg (5.b kl), Anete Lillepuu (5.b kl), Eva-Mia Onga ( 5.b kl), Elisabeth Iskül (4.b kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 2020.a 1.-5. klasside tüdrukute jalgpalli meistrivõistlused- I KOHT

Naiskonda kuulusid: Kirke Tull (5.a kl), Karoli Pajussaar (5.a kl), Emili Gutmann (4.a kl), Laura Tomson (4.b kl), Anete Lillepuu (5.b kl), Margot Kerge (5.a kl) ja Johanna Soosaar (4.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 2020.a 1.-5. klasside poiste jalgpalli meistrivõistlused- II KOHT

Meeskonda kuulusid: Sander Ristna (5.b kl), Tomi Mäetalu (5.b kl), Kasper-Endre Lind (5.b kl), Rasmus Pohlak (5.b kl), Romet Kolberg (5.b kl), Kenner Veerits (5.a kl), Aksel Bild (4.a kl), Rasmus Salm (4.a kl), Ken-Rico Liinvee (4.b kl) ja Kaspar Sirgmets (4.b kl).

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlused- II KOHT

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel põhi- ja algkoolide arvestuses saavutas Sõmeru Põhikool II koha koosseisus: Oliver Adonov (2.kl), Mia Kaivapalu (3.kl), Gloria Orumägi (3.kl), Risto Ehrlich (3.kl), Marek Viideman (3.kl), Andris Tõemets (3.kl), Deivid Leander Smirnov (3.kl), Katriin Aal (4.b kl), Elisabeth Iskül (4.b kl), Sander Karja (4.b kl), Aksel Bild (4.a kl), Rasmus Salm (4.a kl), Kirke Tull (5.a kl), Anete Lillepuu (5.b kl), Tuuli Seidelberg (5.b kl), Karoli Pajussaar (5.a kl), Margot Kerge (5.a kl), Kenner Veerits (5.a kl), Sander Ristna (5.b kl).

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlused pendelteatejooksus- I KOHT

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel pendelteatejooksus saavutas Sõmeru Põhikool I koha koosseisus: Katriin Aal (4.b kl), Elisabeth Iskül (4.b kl), Tuuli Seidelberg (5.b kl), Kirke Tull (5.a kl), Risto Ehrlich (3.kl), Aksel Bild (4.a kl), Kenner Veerits (5.a kl), Sander Ristna (5.b kl).

Juhendaja: Aili Pung

2019/2020

SUUR ANTS 2020

Kooli innovatsioonipreemia - KADRI MARK

VÄIKE ANTS 2019

Kooli parim õppur - Eliza Kiskonen

Matemaatika olümpiaadi piirkondlik voor- I KOHT

Matemaatika olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Agnes Höövelson (5. kl) I koha.

Juhendja: Kairi Peil

Ajaloo olümpiaadi piirkondlik voor- I KOHT

Ajaloo olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Triine Kalinovski (7.a kl) I koha.

Juhendja: Reine Anton

Miniliiga III etapp- III KOHT

Padisel miniliiga III etapil saavutasid Sõmeru PK 2009 sündinud tüdrukud III koha. Võistkonda kuulusid: Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Eva-Mia Onga (4.b kl), Anna Brita Loosaare (4. b kl).

Juhendajad:  Kirke Aleste, Johan Utt
 

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi piirkonnavoor- III KOHT

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 8. klassi õpilaste arvestuses III koha Ricka Iskül. 

Juhendaja: Tiiu Muru

Eesti emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor- III KOHT

Eesti emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 7. klassi õpilaste arvestuses III koha Triine Kalinovski. 8. klassi õpilaste arvestuses saavutas Ricka Iskül VI koha.

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti koolinoorte füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor- III KOHT

Eesti koolinoorte füüsikaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Targo Bendi 8. klassi õpilaste arvestuses III koha, Kaisa Kask sai IV koha ja Rica Iskül VI koha. 9. klassiõpilaste arvestuses saavutas VI koha Eliza Kiskonen.

Juhendaja: Toivo Reinssoo

Eesti käsipalli miniliiga II etapp Tapal- II KOHT

Eesti käsipalli miniliiga II etapil Tapal saavutasid Sõmeru PK 2009 tüdrukud II koha koosseisus: Margot Kerge (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Eva-Mia Onga (4.b kl), Emili Gutmann (3.a kl), Elisabeth Iskül (3.b kl). 

Juhendaja: Johan Utt

4.-5.klasside tütarlaste rahvastepalli Narva piirkonna finaal- II KOHT

Sõmeru kooli võistkond saavutas tütarlaste rahvastepalli Narva piirkonna finaalis II koha. Mängisid: Mirelle-Marii Pärnsalu (5,kl), Agnes Höövelson (5.kl), Elina Suhhareva (5.kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Karoli Pajussaar (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 1.-3. klasside tüdrukute rahvastepall- I KOHT

Lääne-Virumaa 1.-3. klasside tüdrukute rahvastepalli võistlustel saavutas I koha Sõmeru kooli tüdrukute võistkond. Võistkonda kuulusid: Mirtel Tull (1.kl), Lisandra Laulik (1.kl), Rosann Aliise Reinmann (1.kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (3.b kl), Emili Gutmann (3.a kl), Greete-Liis Mägisalu (3.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Etluskonkurss “Koidulauliku valgel”- II ja III KOHT

Etluskonkurssil “Koidulauliku valgel” saavutas II koha Laura-Liis Bild (9.kl) ja III koha Eliisabet Salujärv (7.b kl).

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti karikavõistlused käsipallis- III KOHT

Vasalemmas Eesti karikavõistlustel käsipallis tütarlastel D2 vanuseklassis saavutas Sõmeru Põhikooli võistkond kolmanda koha. Võistkonnas mängisid Agnes Höövelson (5.kl), Mirelle-Marii Pärnsalu (5.kl), Kateriin Sellik (5.kl), Seleriin Sellik (5.kl), Margot Kerge (4.a kl), Karoli Pajussaar (4.a kl),  Kirke Tull (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (2.b kl). Võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Margot Kerge.

Juhendaja: Johan Utt

Maakonna 4.-5. klasside rahvastepalli võistlusted- I KOHT

Maakonna 4.-5. klasside rahvastepalli võistlustel tüdrukute arvestuses saavutasid Sõmeru PK tüdrukud esikoha. Võistkonnas mängisid: Agnes Höövelson (5.kl), Mirelle-Marii Pärnsalu (5.kl), Elina Suhhareva (5. kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Karoli Pajussaar (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl).

Juhendajad: Johan Utt ja Aili Pung

Üleriigiline 4.klasside ettelugemisvõistluse eelvoor 2019- II KOHT

Üleriigilise 4.klasside ettelugemisvõistluse eelvoorus Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saavutas Tuuli Seidelberg (4.b kl) II koha.

Juhendaja: Kristel Viira

Lääne-Virumaa noorte 2019. a jalgpalli meistrivõistlused- II KOHT

Lääne-Virumaa noorte 2019. a jalgpalli meistrivõistlustel 6.-9. klassi poiste arvestuses saavutasid II koha Sõmeru kooli poisid koosseisus: Raigo Saarmets (9. kl), Marten Tsimolonskas (9.kl), Silver Rebane (7.a kl), Eiko Maasik (6.kl), Ken-Richard Talalaev (6.kl), Rainer Metsam (6.kl), Reno Marten Proosa (9.kl) ja Marko Kusnerov (7.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Tütarlaste käsipalli miniliiga  esimene etapp- II KOHT

Sõmeru PK tüdrukud osalesid tütarlaste käsipalli miniliiga esimesel etapil Tapal T2009 vanuseklassis ja saavutasid teise koha. Võistkonnas mängisid Margot Kerge (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Eva-Mia Onga (4.b kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (3.b kl), Emili Gutmann (3.a kl)  ja Lisandra Laulik (1. kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlused- I KOHT

Sõmeru Põhikooli võistkonda, kes saavutas Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel I koha, kuulusid: Risto Ehrlih (2.kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Katriin Aal (3.b kl), Vaiko Arm (3.a kl), Rasmus Salm (3.a kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl), Kenner Veerits (4.a kl), Tomi Mäetalu (4.b kl), Sander Ristna (4.b kl), Mary Liis Luik (5.kl), Melinda Holm (5.kl), Agnes Höövelson (5.kl), Renek Veerits (5.kl), Lukas Kerge (5.kl), Robin Klimson (5.kl) ja Uko Vares (5.kl).

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlused pendelteatejooksus- II KOHT

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel pendelteatejooksus saavutas Sõmeru Põhikooli võistkond II koha koosseisus: Mary Liis Luik (5.kl), Melinda Holm (5.kl), Agnes Höövelson (5.kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Renek Veerits (5.kl), Kenner Veerits (4.a kl), Robin Klimson (5.kl) ja Lukas Kerge (5.kl).

Juhendaja: Aili Pung

Tapa 56. karikavõistlused käsipallis- I KOHT

Tapa 56. karikavõistlustel käsipallis saavutasid tüdrukud (2009.a sündinud) I koha koosseisus: Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (3.b kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl) ja Anete Lillepuu (4.b kl).

Juhendaja: Johan Utt

Tapa 56. karikavõistlused käsipallis- II KOHT

Tapa 56. karikavõistlustel käsipallis saavutasid tüdrukud (2007.a sündinud) II koha koosseisus: Miia Marie Helene Aul (6.kl), Jekaterina Bolonenkova (6. kl), Elina Suhhareva (5.kl), Agnes Höövelson (5.kl), Mirelle- Marii Pärnsalu (5.kl) Kateriin Sellik (5.kl), Seleriin Sellik (5.kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl) ja Karoli Pajussaar (4.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Kiidame 2018/2019

Kiidame 2017/2018

Kiidame 2016/2017

Kiidame 2015/2016

Kiidame 2014/2015

Kiidame 2013/2014

Kiidame 2012/2013

Kiidame 2011/2012

Kiidame 2010/2011

Kiidame 2009/2010

Kiidame 2008/2009

2022/2023

Lääne-Virumaa algklasside (4.-5.kl) kergejõustikuvõistlused-VI KOHT

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustikuvõistlustel saavutas Mirtel Tull (4.a kl) VI koha palliviskes ja Oliver Adonov (4.a kl) VI koha 400m jooksus.

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa algklasside (1.-3.kl) kergejõustikuvõistlused-I KOHT

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustikuvõistlustel saavutas Kristian Kuusik (3.kl) kaugushüppes I koha ja 60m jooksus V koha.

Loore Talalaev (3.kl) saavutas 60m jooksus IV koha. Liisa Höövelson (3.kl) saavutas palliviseks IV koha.

Juhendaja: Aili Pung

2021/2022

Lääne-Virumaa vene keele (võõrkeelena) olümpiaad- II KOHT

Lääne-Virumaa vene keele (võõrkeelena) olümpiaadil 7.klassi arvestuses saavutas 2. koha Elina Suhhareva (7.kl).

Juhendaja: Tatjana Sõtšova

Minikäsipallifestival (2012.a sündinud tüdrukud)- III KOHT

Minikäsipallifestivalil Tartus saavutasid 2012.a sündinud tüdrukud II koha. Mängisid: Lisandra Laulik (3.kl), Mirell Mägi (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl), Laura Laos (3.kl), Rosann Aliise Reinmann (3.kl), Looere Talalaev (2.kl), Helleriin Vassiljeva (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Minikäsipallifestival (2013.a sündinud tüdrukud)- II KOHT

Minikäsipallifestivalil Tartus saavutasid 2013.a sündinud tüdrukud II koha.. Mängisid: Inger Aart (2.kl), Liisa Höövelson (2.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Lisette Aruoja (2.kl), Grete-Liis Veskus (2.kl), Estelle Kiirkivi (1.kl).

Juhendaja: Johan Utt

1.-3- klasside Dumble rahvastepalli piirkonnavõistlus- III KOHT

1.-3- klasside Dumble rahvastepalli piirkonnavõistlustel III koha savutanud võistkonda kuulusid: Sandra Puusepp (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl), Laura Laos (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl), Mirell Mägi (3.kl), Rosann Aliise Reinmann (3.kl), Maribel Nõgu (2.kl) ja Lisette Aruoja (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Virumaa laululaps 2022- III KOHT

Virumaa laululapse konkurssil saavutas Gregor Toome III koha.

Juhendaja: Janika Bobõlski

Minikäsipall- II KOHT ja III KOHT

Minikäsipallis saavutasid Sõmeru kooli võistkonnad II ja III koha. II koha saavutanud võistkonda kuulusid: Mirtel Tull (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl), Sandra Puusepp (3.kl), Mirell-Marii Laus (3.kl), Oliver Adonov (3.kl), Rosann Aliise Reimann (3.kl).

III koha saavutanud võistkonda kuulusid: Loore Talalaev (2.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Mirell Mägi (3.kl), Lisette Aruoja (2.kl), Helleriin Vassiljeva (2.kl) ja Grete-Liis Veskus (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlused (Tüdrukud 1.-3.kl)- I KOHT

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlustel 1.-3.kl tüdrukute arvestuses saavutasid I koha: Lisanna Laulik (3.kl), Loore Talalaev (2.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Mirtel Tull (3.kl), Laura Laos (3.kl), Rosann Aliise Reimann (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad- I KOHT

Maakonna emakeeleolümpiaadil saavutas 7.klassi õpilaste arvestuses I koha Agnes Höövelson.

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad- II KOHT

Maakonna emakeeleolümpiaadil saavutas 9.klassi õpilaste arvestuses II koha Triine Kalinovski.

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlused (Tüdrukud 4.-5.kl)- I KOHT

Lääne-Virumaa koolide 2022.a rahvastepalli meistrivõistlustel 4.-5.kl tüdrukute arvestuses saavutasid I koha: Johanna Soosaar (5.a kl), Laura Tomson (5.a kl), Emili Gutmann (5.a kl), Gloria Orumägi (4.a kl), Mirtel Tull (3.kl), Rosann Aliise Reimann (3.kl), Mirell-Marii Laos (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl).

Juhendaja: Johan Utt

AASTA ÕPETAJA 2021

Rakvere valla Aasta Õpetaja 2021 – KADRI MARK

IT-NUTIKAS ÕPETAJA 2021

Rakvere valla Aasta IT-nutikas õpetaja 2021-  KAIRI PEIL

Käsipalli miniliiga I etapp tüdrukutele- I KOHT

Sõmeru kooli tüdrukud võitsid Risti Põhikoolis toimunud käsipalli miniliiga I etapi. Võistkond mängis kooseisus: Mirtel Tull (3.kl), Lisandra Laulik (3.kl), Rosann Aliise Reinmann (3.kl), Laura Laos (3.kl), Mirell Mägi (3.kl), Maribel Nõgu (2.kl), Inger Aart (2.kl) ja Lisette Aruoja (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

2020/2021

Meisterdamisvõistlus- II ja III KOHT

Meisterdamisvõistlusel Sõmerul saavutas II koha Targo Bendi (9.kl) ja III koha Arlis Lond (9.kl).

Juhendaja: Toivo Reinsoo

Lääne-Virumaa matemaatikaolümpiaad- II KOHT

Lääne-Virumaa matemaatikaolümpiaadil saavutas II koha Agnes Höövelson (6.kl).

Juhendaja: Maren Liivik

Etluskonkurss "Ellen Niiduga Midrimaal" 2021.a Lääne-Virumaa voor- I KOHT

Etluskonkurssi "Ellen Niiduga Midrimaal"  Lääne-Virumaa voorus saavutas I koha Robin Sirgmets (6.kl).

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti Meestelaulu Seltsi üle-Eestiline poiste-solistide lauluvõistluse Lääne-Virumaa voor- I KOHT

Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud üle-Eestilisel poiste-solistide lauluvõistluse Lääne-Virumaa voorus saavutas Sten Rasmus Schmidt I koha ja Gregor Toome (2.kl) IV koha.

Juhendaja: Janika Bobõlski

"Tähtede lava" lauluvõistlus- eripreemia

Tähtede lava lauluvõistlusel sai eripreemia Sten Rasmus Scmidt (2.kl).

Juhendaja: Janika Boblõlski

Lääne-Virumaa õpilasetlejate konkurss- I KOHT ja III KOHT

Lääne-Virumaa õpilasetlejate konkurssil 7.-9. klassi vanuseastmes saavutas I koha Mait Sander Nõlvak (7.kl), 4.-6. klassi vanuseastmes saavutas III koha Agnes Höövelson (6.kl). Eripreemia pälvis Robin Sirgmets (6.kl).

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaad- I KOHT ja I-III KOHT

Lääne-Virumaa emakeeleolümpiaadil 8. klassi arvestuses saavutas I koha Triine Kalinoski. 9. klassi arvestuses jagab I-III kohta Kaisa Kask, IV koha saavutas Rica Iskül.

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaad- III KOHT

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi 8.klasside piirkonnavoorus saavutas Triine Kalinovski III koha.

Juhendaja: Tiiu Muru

Etluskonkurss “Koidulauliku valgel”- III KOHT

Etluskonkurssil “Koidulauliku valgel” saavutas Eliisabet Salujärv (8.kl) III koha.

Juhendaja: Lea Salumets

Lääne-Virumaa rahvastepalli võistlused- II KOHT

Lääne-Virumaa rahvastepalli võistlustel Rakveres saavutas Sõmeru Põhikooli tüdrukute võistkond II koha koosseisus: Maribel Nõgu (1.kl), Elinor Meldre (1.kl), Liisa Höövelson (1.kl), Loore Talalaev (1.kl), Helleriin Vassiljeva (1.kl), Mirtel Tull (2.kl), Lisandra Laulik (2.kl), Rosann Eliise Reimann (2.kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 2020.a 4.-5 kl rahvastepalli meistrivõistlused- I KOHT

Lääne-Virumaa 2020.a 4.-5 kl rahvastepalli meistrivõistlustel Rakveres saavutasid Sõmeru Põhikooli tüdrukud esikoha. Võistkond mängis kooseisus: Karoli Pajussaar (5.a kl), Margot Kerge (5.a kl), Kirke Tull (5.a kl), Krisselin Undrest ( 5.a kl), Tuuli Seidelberg (5.b kl), Anete Lillepuu (5.b kl), Eva-Mia Onga ( 5.b kl), Elisabeth Iskül (4.b kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 2020.a 1.-5. klasside tüdrukute jalgpalli meistrivõistlused- I KOHT

Naiskonda kuulusid: Kirke Tull (5.a kl), Karoli Pajussaar (5.a kl), Emili Gutmann (4.a kl), Laura Tomson (4.b kl), Anete Lillepuu (5.b kl), Margot Kerge (5.a kl) ja Johanna Soosaar (4.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 2020.a 1.-5. klasside poiste jalgpalli meistrivõistlused- II KOHT

Meeskonda kuulusid: Sander Ristna (5.b kl), Tomi Mäetalu (5.b kl), Kasper-Endre Lind (5.b kl), Rasmus Pohlak (5.b kl), Romet Kolberg (5.b kl), Kenner Veerits (5.a kl), Aksel Bild (4.a kl), Rasmus Salm (4.a kl), Ken-Rico Liinvee (4.b kl) ja Kaspar Sirgmets (4.b kl).

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlused- II KOHT

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel põhi- ja algkoolide arvestuses saavutas Sõmeru Põhikool II koha koosseisus: Oliver Adonov (2.kl), Mia Kaivapalu (3.kl), Gloria Orumägi (3.kl), Risto Ehrlich (3.kl), Marek Viideman (3.kl), Andris Tõemets (3.kl), Deivid Leander Smirnov (3.kl), Katriin Aal (4.b kl), Elisabeth Iskül (4.b kl), Sander Karja (4.b kl), Aksel Bild (4.a kl), Rasmus Salm (4.a kl), Kirke Tull (5.a kl), Anete Lillepuu (5.b kl), Tuuli Seidelberg (5.b kl), Karoli Pajussaar (5.a kl), Margot Kerge (5.a kl), Kenner Veerits (5.a kl), Sander Ristna (5.b kl).

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlused pendelteatejooksus- I KOHT

Lääne-Virumaa 2020.a algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel pendelteatejooksus saavutas Sõmeru Põhikool I koha koosseisus: Katriin Aal (4.b kl), Elisabeth Iskül (4.b kl), Tuuli Seidelberg (5.b kl), Kirke Tull (5.a kl), Risto Ehrlich (3.kl), Aksel Bild (4.a kl), Kenner Veerits (5.a kl), Sander Ristna (5.b kl).

Juhendaja: Aili Pung

2019/2020

SUUR ANTS 2020

Kooli innovatsioonipreemia - KADRI MARK

VÄIKE ANTS 2019

Kooli parim õppur - Eliza Kiskonen

Matemaatika olümpiaadi piirkondlik voor- I KOHT

Matemaatika olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Agnes Höövelson (5. kl) I koha.

Juhendja: Kairi Peil

Ajaloo olümpiaadi piirkondlik voor- I KOHT

Ajaloo olümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Triine Kalinovski (7.a kl) I koha.

Juhendja: Reine Anton

Miniliiga III etapp- III KOHT

Padisel miniliiga III etapil saavutasid Sõmeru PK 2009 sündinud tüdrukud III koha. Võistkonda kuulusid: Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Eva-Mia Onga (4.b kl), Anna Brita Loosaare (4. b kl).

Juhendajad:  Kirke Aleste, Johan Utt
 

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi piirkonnavoor- III KOHT

Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 8. klassi õpilaste arvestuses III koha Ricka Iskül. 

Juhendaja: Tiiu Muru

Eesti emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor- III KOHT

Eesti emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 7. klassi õpilaste arvestuses III koha Triine Kalinovski. 8. klassi õpilaste arvestuses saavutas Ricka Iskül VI koha.

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti koolinoorte füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor- III KOHT

Eesti koolinoorte füüsikaolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Targo Bendi 8. klassi õpilaste arvestuses III koha, Kaisa Kask sai IV koha ja Rica Iskül VI koha. 9. klassiõpilaste arvestuses saavutas VI koha Eliza Kiskonen.

Juhendaja: Toivo Reinssoo

Eesti käsipalli miniliiga II etapp Tapal- II KOHT

Eesti käsipalli miniliiga II etapil Tapal saavutasid Sõmeru PK 2009 tüdrukud II koha koosseisus: Margot Kerge (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Eva-Mia Onga (4.b kl), Emili Gutmann (3.a kl), Elisabeth Iskül (3.b kl). 

Juhendaja: Johan Utt

4.-5.klasside tütarlaste rahvastepalli Narva piirkonna finaal- II KOHT

Sõmeru kooli võistkond saavutas tütarlaste rahvastepalli Narva piirkonna finaalis II koha. Mängisid: Mirelle-Marii Pärnsalu (5,kl), Agnes Höövelson (5.kl), Elina Suhhareva (5.kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Karoli Pajussaar (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa 1.-3. klasside tüdrukute rahvastepall- I KOHT

Lääne-Virumaa 1.-3. klasside tüdrukute rahvastepalli võistlustel saavutas I koha Sõmeru kooli tüdrukute võistkond. Võistkonda kuulusid: Mirtel Tull (1.kl), Lisandra Laulik (1.kl), Rosann Aliise Reinmann (1.kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (3.b kl), Emili Gutmann (3.a kl), Greete-Liis Mägisalu (3.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Etluskonkurss “Koidulauliku valgel”- II ja III KOHT

Etluskonkurssil “Koidulauliku valgel” saavutas II koha Laura-Liis Bild (9.kl) ja III koha Eliisabet Salujärv (7.b kl).

Juhendaja: Lea Salumets

Eesti karikavõistlused käsipallis- III KOHT

Vasalemmas Eesti karikavõistlustel käsipallis tütarlastel D2 vanuseklassis saavutas Sõmeru Põhikooli võistkond kolmanda koha. Võistkonnas mängisid Agnes Höövelson (5.kl), Mirelle-Marii Pärnsalu (5.kl), Kateriin Sellik (5.kl), Seleriin Sellik (5.kl), Margot Kerge (4.a kl), Karoli Pajussaar (4.a kl),  Kirke Tull (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (2.b kl). Võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Margot Kerge.

Juhendaja: Johan Utt

Maakonna 4.-5. klasside rahvastepalli võistlusted- I KOHT

Maakonna 4.-5. klasside rahvastepalli võistlustel tüdrukute arvestuses saavutasid Sõmeru PK tüdrukud esikoha. Võistkonnas mängisid: Agnes Höövelson (5.kl), Mirelle-Marii Pärnsalu (5.kl), Elina Suhhareva (5. kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Karoli Pajussaar (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl).

Juhendajad: Johan Utt ja Aili Pung

Üleriigiline 4.klasside ettelugemisvõistluse eelvoor 2019- II KOHT

Üleriigilise 4.klasside ettelugemisvõistluse eelvoorus Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saavutas Tuuli Seidelberg (4.b kl) II koha.

Juhendaja: Kristel Viira

Lääne-Virumaa noorte 2019. a jalgpalli meistrivõistlused- II KOHT

Lääne-Virumaa noorte 2019. a jalgpalli meistrivõistlustel 6.-9. klassi poiste arvestuses saavutasid II koha Sõmeru kooli poisid koosseisus: Raigo Saarmets (9. kl), Marten Tsimolonskas (9.kl), Silver Rebane (7.a kl), Eiko Maasik (6.kl), Ken-Richard Talalaev (6.kl), Rainer Metsam (6.kl), Reno Marten Proosa (9.kl) ja Marko Kusnerov (7.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Tütarlaste käsipalli miniliiga  esimene etapp- II KOHT

Sõmeru PK tüdrukud osalesid tütarlaste käsipalli miniliiga esimesel etapil Tapal T2009 vanuseklassis ja saavutasid teise koha. Võistkonnas mängisid Margot Kerge (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Eva-Mia Onga (4.b kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (3.b kl), Emili Gutmann (3.a kl)  ja Lisandra Laulik (1. kl).

Juhendaja: Johan Utt

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlused- I KOHT

Sõmeru Põhikooli võistkonda, kes saavutas Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel I koha, kuulusid: Risto Ehrlih (2.kl), Elisabeth Iskül (3.b kl), Katriin Aal (3.b kl), Vaiko Arm (3.a kl), Rasmus Salm (3.a kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Anete Lillepuu (4.b kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl), Kenner Veerits (4.a kl), Tomi Mäetalu (4.b kl), Sander Ristna (4.b kl), Mary Liis Luik (5.kl), Melinda Holm (5.kl), Agnes Höövelson (5.kl), Renek Veerits (5.kl), Lukas Kerge (5.kl), Robin Klimson (5.kl) ja Uko Vares (5.kl).

Juhendaja: Aili Pung

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlused pendelteatejooksus- II KOHT

Lääne-Virumaa algklasside kergejõustiku meistrivõistlustel pendelteatejooksus saavutas Sõmeru Põhikooli võistkond II koha koosseisus: Mary Liis Luik (5.kl), Melinda Holm (5.kl), Agnes Höövelson (5.kl), Krisselin Undrest (4.a kl), Renek Veerits (5.kl), Kenner Veerits (4.a kl), Robin Klimson (5.kl) ja Lukas Kerge (5.kl).

Juhendaja: Aili Pung

Tapa 56. karikavõistlused käsipallis- I KOHT

Tapa 56. karikavõistlustel käsipallis saavutasid tüdrukud (2009.a sündinud) I koha koosseisus: Elisabeth Iskül (3.b kl), Laura Tomson (3.b kl), Margot Kerge (4.a kl), Kirke Tull (4.a kl), Krisselin Undrest (4.a kl) ja Anete Lillepuu (4.b kl).

Juhendaja: Johan Utt

Tapa 56. karikavõistlused käsipallis- II KOHT

Tapa 56. karikavõistlustel käsipallis saavutasid tüdrukud (2007.a sündinud) II koha koosseisus: Miia Marie Helene Aul (6.kl), Jekaterina Bolonenkova (6. kl), Elina Suhhareva (5.kl), Agnes Höövelson (5.kl), Mirelle- Marii Pärnsalu (5.kl) Kateriin Sellik (5.kl), Seleriin Sellik (5.kl), Tuuli Seidelberg (4.b kl) ja Karoli Pajussaar (4.a kl).

Juhendaja: Johan Utt

Kiidame 2018/2019

Kiidame 2017/2018

Kiidame 2016/2017

Kiidame 2015/2016

Kiidame 2014/2015

Kiidame 2013/2014

Kiidame 2012/2013

Kiidame 2011/2012

Kiidame 2010/2011

Kiidame 2009/2010

Kiidame 2008/2009